Program rehabilitacji Zdrowy Pracownik

 

Projekt pod tytułem: Zdrowy pracownik w mieście Łodzi

Otrzymał wsparcie w postaci dofinansowania z Unii Europejskiej na realizację projektu w wysokości: 735 875,44PLN, którego całkowita wartość to: 817 639,38PLN, a wkład NZOZ Poradnia Specjalistyczna dr Ewa Menes wynosi: 81 763,94 PLN

Celem głównym projektu jest wdrożenie przez NZOZ Poradnia Specjalistyczna dr Ewa Anna Menes działań z zakresu rehabilitacji medycznej ułatwiających powrót do pracy oraz mających na celu utrzymanie pracownika na rynku pracy wśród 190 osób objętych proj. (102K,88M)mieszkańców woj. łódzkiego, miasta Łodzi, osoby pracujące lub osoby bezrobotne zarejestrowane kwalifikowane do projektu po okazaniu stosownego dokumentu potwierdzającego status beneficjenta na rynku pracy. Proj. jest przeznaczony dla osób które ukończą15 lat w danym roku kalendarzowym do 89 r. życia ze względu na wydłużający się czas aktywności osób na rynku pracy

Realizowany będzie w  okresie od 01.10.2024r do 31.01.2026r.  Uczestnikami będą osoby u których zdiagnozowano chorobę (co najmniej1) układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej w kategorii : M15 Zwyrod. wielostawowe,M16 Koksartroza,M17Gonartroza,M19Inne zwyrod.stawów,M40Kifoza i lordoza,M41Skolioza,M47Zmiany zwyrod.kręgos.M48Inne choroby kręgos.M49Spondylopatie w przebiegu chorób sklasyfikowane gdzie indziej,M50Choroby kręgów szyjnych,M51Inne choroby krążka międzyk.M53 Inne choroby grzbietu, niesklasyfikowane gdzie indziej,M54Bóle grzbietu,M70Choroby tkanek miękkich związane z ich używaniem, przemęcz. i przeciąż.M75Uszkodzenia barku,M76 Entezopatie kończyny dolnej, z wyłącz.stopy,M77Inne entezopatie,M95Inne nabyte zniekształcenia układu mięśniowo szkieletowego i tkanki łącznej. Przy czym dok. med. potwierdzoną diagnozę nie może mieć więcej niż 12m-cy, a stan zdrowia umożliwia podjęcie rehabilitacji w trybie ambulatoryjnym. Proj. zakłada, iż dzięki wsparciu w obszarze zdrowia po zakończeniu udziału w projektu. Beneficjenci podejmą pracę lub będą kontynuować zatrudnienie u 40%,co stanowi w proj.76os.(39K,37M) przyjętej liczby uczestników proj.

W celu rozszerzenia dostępu do usług i zapewnienia wsparcia większej liczbie uczestników w proj. usługi realizowane będą również w godz. popołudniowych oraz w jedną sobotę w m-cu. W proj. zapewniony zostanie dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej w ciągu tyg. tak, aby umożliwić korzystanie z nich osobom pracującym. W związku z czym wsparcie w ramach proj. prowadzone będzie w tyg .przynajmniej 2dni w tyg do19:00 oraz co najmniej 1sobotę w m-cu.

Wsparciem objętych zostanie190osób(102K,88M)spełniające łącznie wymogi zgodnie z założeniami SzOOP i „Program rehabilitacji leczniczej dla mieszkańców województwa łódzkiego w zakresie chorób narządu ruchu

-Jest mieszkańcem woj. łódzkiego, miasta Łodzi.

-Jest osobą pracującą lub osobą bezrobotną zarejestrowani, w wieku po ukończone 15lat w danym roku kalend do 89 roku życia ze względu na wydłużający się czas aktywności na rynku pracy.

-Osoby ze zdiagnozowaną chorobą(co najmniej1)układu kostno-stawowy mięśniowy i tkanki łącznej w kategorii:M15,M16,M17,M19,M40,M41,M47,M48,M49,M50,M51,M53,M54,M70,M75,M76,M77,M95

Dokumentacja med. potwierdzającą diagnozę nie może mieć więcej niż12m-cy.

– Stan zdrowia Beneficjenta  umożliwia podjęcie rehabilitacji w trybie ambulatoryjnym.

Beneficjent przedkłada:

-Pisemną zgodę na udział w Programie

-Oświadczenie potwierdzają niekorzystanie w ciągu ostatnich 6 m-cy z tych samych zabiegów i zleconych z powodu tego samego rozpoznania z innych środków publicznych, w tym NFZ.

Beneficjent zobowiązuje się udostępnić następujące dane w ramach proj.:(m.in. imię, nazwisko, obywatelstwo, PESEL, płeć, wiek w chwili przystąp. do proj. wykształcenie), dane kontakt. szczegóły wsparcia oraz status uczestnika proj.

Warunkiem kwalifikującym uczestnika w proj. otrzymującego wsparcie jest spełnienie przez niego kryteriów kwalifikujących uprawniających do udziału w projekcie co jest potwierdzone właściwym dokumentem, takim w przypadku osób pracujących będzie to: ksero umowy o pracę, ksero UCP lub zaświadczeniem z miejsca pracy lub wydruk z CEIDG świadczący o czynnym udziale w rynku pracy. W przypadku osoby bezrobotny zarejestrowany zaświadczenie z UP lub potwierdzenie zarejestrowania w UP, które jest wystarczające aby bezpłatnie się leczyć w publicznych placówkach zdrowia.

W ramach projektu prowadzonych będzie 10 cykli wsparcia dla uczestników projektu. Wsparcie obejmować będzie uczestnictwo w rehabilitacji, poradę psychologa, poradę dietetyka, zwrot kosztów za uczestnictwo w zajęciach zewnętrznych dla max 8 osób na grupę. Zakłada się aktywność fizyczna przez maksymalnie 3 miesiące po 2 do 3 aktywności w ciągu tygodnia co daję łącznie 30 aktywności w ciągu 3 miesięcy dla 1 osoby do zrealizowania w ramach projektu. Przyjmuje się 80% frekwencję w ramach aktywności fizycznej, co daje minimum 24 aktywności na osobę w ciągu 3 miesięcy . Przewiduje się, iż rozliczenie aktywności za minimum 24 aktywności w ciągu 3 miesięcy po podpisaniu dzienniczka (przygotowanego przez WN) przez Beneficjenta o terminie odbycia aktywności i podpisie (parafce) osoby udzielającej wsparcia. dla uśrednienia maksymalna kwota refundacji poniesionych kosztów na aktywność fizyczną przez uczestników projektu w ramach projektu dla jednego uczestnika za jedną aktywność wynosi 35,95 zł. W ramach wsparcia udzielane będą 2 lub 3 porada z rehabilitantem oraz edukacja pacjenta przez rehabilitanta. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma ręcznik. Dla 8 osób na grupę którzy nie będą uczestniczyć w zajęciach zewnętrznych przewiduje się przekazanie sprzętu do wykonania ćwiczeń w domu.

 

 

 

 

Plakat Promocyjny projektu

Program Rehabilitacji Zdrowy Pracownik ULOTKA 

Harmonogram wsparcia Gr I-X

Regulamin-umowa uczestnictwa